Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Fıstık

Rüyada Fıstık görmek ile alakali tabirler, Rüyada Fıstık görmek ne anlama gelir, Fıstık nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Fıstık dini rüya tabirlerinde Fıstık anlami tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Fıstık; mal ve murat demektir.

Bir miktar fıstık içine sahip olduğunuzu görmek; sahip olduğunuz fıstık miktarınca cimrilik göreceğinize işarettir.


İhya Rüya Tabirleri : İkramı bol, hayırsever bir kimseye, Fıstık yemek kolaylıkla elde edilen rızka yahut hamile kadının doğurmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Çerez.)


Seyyid Süleyman : Ibn-i Sirin'e göre, rüyada fıstık içi görmek; mal ve ni'mete delalet eder. Rüyasında fıstık içi aldığını, birinin verdiği ve bunu yediğini gören, o kadar mal ve ni'mete kavuşur.
Kirmani demiştir ki: Bir fıstık bulan yahut başka birinin kendisine fıstık verdiğini gören, cimri ve tamahkar bir adamdan hayır görür, ondan menfaat sağlar. Eğer fıstık çürük ve acı ise, böyle hasis bir adam yüzünden sıkıntı çeker.
Cabir'ül Mağribi şöyle diyor: Rüyasında birisinin kendisine verdiği fıstığı yiyen, o nispette mala nail olur. Fakat, fıstık acı ve çürükse; mal haramdır.
Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Rüyada fıstık, afiyetle yenilecek mala delalettir. Fıstığı kırmak ise, kazanılacak, toplanılacak mala işarettir. Dolayısıyle bu her yönüyle iyi bir rüyadır.
Fıstık ağacı; güzel yüzlü, zarif, halkla münasebeti seven cömert bir adama yahutta zengin, kuvvetli, biraz cimri ama, dostlarına lüzumunda ihsanda bulunan bir şahsa delalettir.


MollaCami Tabiri : Rüyada fıstık ağacı görmek, cömert ve iyilik sahibi bir adama işaret eder.Fıstık, külfetsiz meydana gelen bir maldır. Bundan dolayı rüyada fıstık yediğini gören kimse, kolaylıkla elde edilen bir mal yer.Yeşil fıstık, meşakkattir. Kuruşu, kötülük ve düşmanlıktır. Fıstığın tuzlu ve açışı, karadan ve denizden kolaylıkhia erişilecek bir rızıktır.Bazen de fıstık, hamile kadının yakında doğuracağına işaret eder.---
Fıstık rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler