Rüya Tabirleri » Rüya Tabirleri

Enfal Suresi

Rüyada Enfal Suresi görmek ile alakali tabirler, Rüyada Enfal Suresi görmek ne anlama gelir, Enfal Suresi nasil tabir edilir? Diyanet rüya tabirlerine göre ve Enfal Suresi dini rüya tabirlerinde Enfal Suresi anlami tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında Enfal Sûresini veya bu sûrenin bir kısmını okuduğunu veya üzerine okunduğu görüp işiten kimsenin her işinde başarılı olacağına yorumlanır. İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Böyle bir rüya gören kimsenin düşmanlarına galip gelip muzaffer olacağına, mal, nimet ve ganimete sahip olacağına işaret eder. Bir devlet başkanının böyle bir rüya görmesi; onun düşmanlarına üstün geleceğine, bir âlimin böyle bir rüya görmesi; onun dünyaca tanınıp meşhur olacağına, halktan birisinin böyle bir rüya görmesi; o kimsenin dünya ve âhirette hayır göreceğine delalet eder. İmam-ı Nablusî'de: O kimsenin şefaate nail olacağına işaretle yorumlamıştır.


Seyyid Süleyman : Ibn-i Abbas (R.A.)'ın beyanına göre bu Sure-i Serifeyi veya bir kısmını okuyan yahut okunduğunu gören; izzete nail olur ve zafer kazanır.
Ibn-i Sirin diyor ki: Düşmanına karşı zafer kazanır, üstün gelir. Mal, ni'met ve ganimete nail olur.
Kirmani'ye göre, rüya sahibi hükümdar veya melik ise; Allah (C.C.)'ın yardımıyla, muzaffer olur. Alim ise; haramdan çekinir, günahtan korkar. Zühd ve takva sahibi olur. Dinde ilerler. Rüyayı gören halktan biriyse dünya ve ahireti hayırlı olur.
Abdulgani'en Nablusi buyuruyor ki: Düşmana karşı zafer kazanır ve ganimet alır. Helal mal elde eder. Kıyamet gününde şefaat edilir.


MollaCami Tabiri : Rüyada Enfal süresini veya ondan bir ayet okuduğunu veyaüzerine okunduğunu görmek zafere ermeye, izzet ve yüceliğe işarettir.---
Enfal Suresi rüya tabirini baktiniz. Alfabatik listeden diger kelimelere de göz atabilirsiniz

Bize YazinizRüya Tabirleri

 

Secmeler